Koncert szkolnych grup artystycznych

Kim jestem? – to tytuł tegorocznego Koncertu Podsumowującego Działalność Artystyczną Dzieci i Młodzieży Małego Księcia, który odbył się 6 czerwca w Środowiskowym Domu Kultury w Tarnobrzegu.

Szkolne grupy artystyczne ze szkoły podstawowej oraz liceum tańcem, muzyką, słowem  przekazały  widzom to, co jest dla nich ważne i co ich definiuje.  Zróżnicowani wiekowo, malowniczy charakterologicznie wokaliści, tancerze i instrumentaliści na swój indywidualny sposób zaznaczyli swą obecność na scenie. Były więc sugestywnie wykonane piosenki i taniec oraz świetnie zagrane utwory.

Repertuar koncertu to wypadkowa zainteresowań i fascynacji muzycznych zarówno uczniów jak i opiekunów artystycznych – p. Bożeny Krawiec, p. Bożeny Mazur – Kołek, p. Marka Myszki i p. Renaty Wiórkiewicz.

Wykonawcy stopniowo dozowali emocje. Zaczęli radośnie, słonecznie i zadziornie, by następnie przejść do mocnych rockowych klimatów. Usłyszeć można było „Kto się przezywa…”, „Uśmiechniętą wiosnę”, „Piosenkę o muzyce”, „Hiszpańską melodię”,  „Zombie”, „Długość dźwięku samotności”, „Seven Nation Army”, „What’s Up” czy „Talking In Your Sleeps”. Nie zabrakło także autorskiego, premierowego wystąpienia!

Tytułowy utwór zespołu Lipali pt. „Kim jestem?” wykonany w finale spotkania, miał być pretekstem do osobistych rozważań słuchaczy na temat życia we współczesnym świecie i pozostawić w widzach oraz wykonawcach wiele refleksji.

Tancerki i tancerze, wokalistki i wokaliści, ukulelistki i ukuleliści, gitarzystki i gitarzyści, perkusiści i…jeden harmonijkarz ustny zabrali publiczność w piękną muzyczną opowieść, która mamy nadzieję pozostanie w nas wszystkich na długo.