Liceum

Działalność koła pisarskiego

Czy w Twojej wyobraźni dzieją się fantastyczne przygody? Tworzenie ciekawych historii i wymyślanie nietuzinkowych bohaterów to dla Ciebie świetna zabawa? Chcesz poznać tajemnice najlepszych autorów? A może marzysz o zostaniu pisarzem światowej sławy? Lub chcesz podszlifować swoje szkolne wypracowania?

Wena twórcza towarzysząca natchnionym mistrzom, to tylko część sukcesu pisarzy światowej sławy. Autor oprócz wrodzonego talentu jest także konstruktorem świata, który wiedząc, jak łączyć słowa, tworzy nową, niezwykłą rzeczywistość. Dzięki warsztatom poznasz tajniki pisarstwa, przez które, Twoje teksty nie tylko zafascynują czytelników, ale samo pisanie stanie się świetną zabawą!

Magia słowa wyczarowuje nieprawdopodobne światy, o których nie śniło się nawet filozofom...

W roku szkolnym 2021/22 staną przed nami nowe wyzwania. Oprócz szlifowania warsztatu pisarskiego, wcielimy się w aktorów i odegrania napisanych przez nas historii. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Fragmenty opowiadań napisanych na naszych warsztatach

Opowiadanie o starych zabawkach
Gdzieś w przyszłości w dużym, bogatym domu mieszkał chłopiec o imieniu Jaś. Jaś był miłym, i bardzo ciekawskim chłopakiem. Interesowały go różne rzeczy, ale najbardziej ciekawiły go stare rzeczy. Zbierał różne stare kapsle i nakrętki, zdołał pozbierać jeszcze parę egzotycznych muszelek w tamte wakacje. Pewnego dnia kiedy oglądał swój stary album, na jednym z nich zobaczył małego kolorowego pajacyka, po paru minutach przypomniał sobie o nim kiedy dostał go na czwarte urodziny i pamiętał że był bardzo zadowolony z prezentu. Kiedy oglądał inne strony bardzo ciekawego albumu zobaczył inne zdjęcia na których były inne stare zabawki. Później kiedy skończył album postanowił wybrać się na strych w poszukiwaniu starych zabawek. Kiedy był już przygotowany, założył zielone klapki.-W drogę! – krzyknął.
Najpierw poprosił tatę o ściągnięcie drabiny, a później ruszył ku przygodzie! 

Julia 5a

Skarb dziadka
Nie tak dawno temu, za siedmioma blokami oraz dwoma osiedlami, stał malutki domek. W tym domu mieszkała zwykła rodzinka – najzwyklejsza ze wszystkich zwykłych rodzinek.  Na tą rodzinę składał się dziadek, babcia, rodzice oraz rodzeństwo: siedmioletni Oskar, dziewięcioletni Aleks oraz sześcioletnia Maja. Każde z dzieci było inne. Maja drobniutka i grzeczna, Aleks wysoki oraz energiczny, a Oskar był nie za duży, nie za grzeczny, taki po środku. To rodzeństwo było zgrane i bardzo się kochało, codziennie grało w piłkę oraz bawiło się razem. Pewnego dnia, dokładnie we wtorek, z okazji Dnia Dziecka, dostały konsolę. Każde z nich o niej marzyło. Oskar skakał ze szczęścia na widok nowej Fify, Aleks nie mógł doczekać się Minecrafta, a Maja dostała grę o Barbie, która bardzo się jej spodobała. Razem z dziadkiem dzieci podłączyły ją do telewizora i już każde z nich mogło cieszyć się nowym prezentem. Najpierw grał najstarszy, później młodszy, a najmniejsza Maja na końcu. I tak wszyscy po trochę grali. Na początku krótko, a po tym chodzili się razem bawić. Lecz potem wszystko się zmieniło... Grali dłużej, dłużej i dłużej. Również dzieci kłóciły się między sobą i nie bawiły się razem. Dziadek był smutny, gdy widział jak jego wnuczki siedzą smutne i zdenerwowane w swoich pokojach, bo nie mogły grać w ulubione gry. Więc wpadł na pomysł. Gdy dzieci już spały zszedł do piwnicy, gdzie miał swoją pracownie. Piwnica była opustoszała, lecz za razem wypełniona narzędziami dziadka. Dziadek kiedyś był stolarzem więc, musiał mieć swój warsztacik. Razem z nim szła babcia, która miała mu pomóc w jego planie. Dziadek wziął kawałek drewna, wiertarkę oraz piłę i wziął się za rzeźbienie. Babcia za to zaczęła planować mapę. Dziadkowie planowali poszukiwanie skarbu! Dziadek wykonał najpiękniejszą skrzyneczkę jaką potrafił. Pachniała ona świeżym drewnem oraz pięknymi perfumami babci. Mapa za to była pięknie ozdobiona. Do skrzyneczki trafiła również tajemnicza zawartość...

Filip 6a