Liceum

Kadra nauczycielska

Kadra instruktorska szkolnych grup artystycznych to najlepsi fachowcy. 
Artyści i pedagodzy.

W szkolnej strefie muzyki i tańca są z nami:

Renata Wiórkiewicz – od 2014 roku inicjatorka i koordynatorka szkolnych działań muzycznych, nauczycielka muzyki w kl. 1-3.
Poszukuje w uczniach i pomaga im manifestować ukryte emocje, odkrywać talenty, rozwijać zainteresowania oraz rozbudzać kreatywne myślenie.
Pracę z dziećmi opiera na kształceniu umiejętności intra i interpersonalnych, ekspresji twórczej, otwarciu na rozmaite doznania muzyczne oraz na refleksyjnym podejściu do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

Magda Szlęzak - Gwoździowska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczyciel śpiewu. Absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Laureatka festiwali i konkursów ogólnopolskich, takich jak: Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne” w Filharmonii Lubelskiej, Międzynarodowego Konkursu „Hope Festival – Katowice”, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych" Debiuty" Lublin, Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki “Wygraj Sukces”.
Na swoim koncertowym koncie ma m.in. support przed Waglewski, Fisz, Emade, Jazz Band Młynarski-Masecki oraz występy podczas autorskiego wieczoru Jacka Cygana oraz Marka Dutkiewicza. Uczestniczyła w wielu innych projektach muzycznych, również w warsztatach wokalnych, m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską. Aktualnie pracuje nad realizacją i wydaniem autorskiego materiału.
Od 2022 roku prowadzi w naszej szkole lekcje muzyki w kl. 4-7 oraz zajęcia grupy wokalnej.

Marek Myszka – gitarzysta basowy i kontrabasista, grający także na gitarze klasycznej i ukulele. 
Jego nazwisko można znaleźć w Encyklopedii Polskiego Rocka, Encyklopedii Polskiego Reggae i Tarnobrzeskim Leksykonie Muzyki. Grał w zespołach Holy Dogs i Dogz. Związany był także z tarnobrzeską sceną reggae, z zespołami Dusza i Rapadub. Założyciel i pomysłodawca projektu Funky Mouse. Gościnnie udzielał się też w projektach zespołów CKWW, BIGQueens, S.N.O.W., T. Day oraz w nagraniach płyt „Wygraj Sukces”.  Obecnie jest stałym członkiem formacji „Ian Boon & The Music” oraz „JazzTar Project”. 
W naszej szkole pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor gry na gitarze oraz ukulele.  

Bożena Krawiec - instruktorka tańca – absolwentka Akademii Sportowej w Warszawie. Wieloletnia tancerka w formacji tanecznej Livre - salsa. Współpracuje z Akademią Art Dance w Tarnobrzegu. Od 2022 r. prowadzi w Małym Księciu zajęcia grup tanecznych. Słowa, które zawsze jej przyświecają i które przekazuje podopiecznym, brzmią - „Tańcz by żyć, Żyj by tańczyć".

Leszek Dziarek – perkusista, kompozytor, wokalista, autor tekstów, aranżer, muzyk współpracujący z wieloma znanymi artystami z kręgu polskiej muzyki popularnej, rockowej i jazzowej – Muńkiem Staszczykiem, Wojtkiem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim, Małgorzatą Ostrowską. Grał m.in. w zespołach Holy Dogs, Dogz, One Million Bulgarians,  RSC. Od 2007 r. jest stałym członkiem polskiej punk rockowej grupy KSU.
W Małym Księciu pełni funkcję instruktora naszego zespołu B 612. Grupa B 612 w niezmienionej nazwie, ale w składzie odświeżanym co jakiś czas, działa od 10 lat i wierna jest muzyce rockowej, zaangażowanej i niosącej ludziom wyraźny przekaz.  

Cała artystyczna społeczność szkoły, to grupa ludzi w bardzo zróżnicowanym wieku. Wszyscy jednak z ogromną radością, nieszablonowo i w charakterystyczny, najbliższy sobie sposób, współtworzą dla innych magiczną przestrzeń i „poruszają się” w odmiennym od typowych realiów szkolnych świecie – świecie dźwięku i ruchu.  

Współpracowali z nami:

Bożena Mazur – Kołek – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pasjonatka bluesa, dziennikarka muzyczna i nauczycielka śpiewu. W Małym Księciu pracowała w latach 2013 – 2020.
Natalia Turek muzykolog, kontrabasistka, skrzypaczka, korepetytorka kształcenia słuchu i dyrygentka chóru. Tradycje wokalne szkoły przejęła w 2020 r. Agnieszka Wojciechowska – choreografka i tancerka Studia Tańca i Ruchu „Fram”. W Małym Księciu w latach 2014 – 2020.  

Anastazja Babula –  tancerka i choreografka, pasjonatka tańca nowoczesnego; wieloletnia członkini formacji tanecznej Flash;  instruktorka hip hopu w Akademii Tańca Art Dance.  

Michał Czachor – tancerz, student fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Instruktor tańca w MK w latach 2021/2022.

Katarzyna Dereń – animatorka kultury, muzykolog, flecistka, saksofonistka, instruktor w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W latach 2021 - 2022 prowadziła w naszej szkole lekcje muzyki w klasach 4-7 oraz zajęcia grupy wokalnej.