Liceum

Opis działalności

Nowoczesna edukacja bardzo istotną rolę w procesie kształcenia przyznaje sztuce. Ciągłe zmiany we współczesnym świecie i duże tempo życia wymagają od każdego kreatywności i oryginalności myślenia. W Małym Księciu szczególną uwagę zwracamy na aktywność twórczą dzieci i młodzieży. Młody człowiek jest źródłem niespożytej energii oraz ogromnego pragnienia manifestowania swoich emocji, dlatego w naszej szkole każdy, kto tylko ma na to ochotę, może odkrywać w sobie talenty, rozwijać zdolności oraz nieskrępowanie wyrażać siebie poprzez rozmaite działania artystyczne. Samorealizacja poprzez aktywność wypływającą z wewnętrznej potrzeby, czyni dzieci szczęśliwymi.  

Dodatkowo ekspresja artystyczna w bardzo przyjemny sposób rozwija emocjonalnie i sprawia, że „młodzi artyści” zyskują lepszy wgląd w swoje „ja”, w innych ludzi oraz w samo życie, rozbudzają wyobraźnię, uczą się współpracy i jednocześnie zaspokajają pragnienie ruchu.  

W Małym Księciu istnieją różne formacje muzyczne i taneczne, które każdego roku przygotowują koncerty i widowiska, uczestniczą w konkursach muzycznych i tanecznych, wspólnie z tarnobrzeską telewizją TVL nagrywają bożonarodzeniowe teledyski. Wszystkie te działania są wspaniałą, w pełni profesjonalną przygodą ze studiem nagrań, sceną i kamerą.