ZDANIEM NASZYCH ABSOLWENTÓW

Marysia Bednarska

Uczęszczanie na profil dwujęzyczny w Szkole Podstawowej im. Małego Księcia było cudownym doświadczeniem! Choć czasem łamałam sobie głowę nad dwoma językami (uczyłam się angielskiego w zwiększonym wymiarze godzin i niemieckiego), to bardzo się rozwinęłam przez te dwa lata, nie mówiąc już o tym jak bardzo ułatwiło mi to posługiwanie się językiem angielskim – nie tylko w życiu codziennym, ale również na zajęciach matematyki czy biologii po angielsku. Nauczyciele byli bardzo pomocni, co bardzo ułatwiło mi to naukę, a atmosfera w klasie była super. Dlatego jeśli chcesz rozwinąć język angielski to uważam, że oddział dwujęzyczny w szkole podstawowej będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Szymon Fröhlich

Po dwóch latach nauki zobaczyłem ogromne postępy w moich umiejętnościach języka angielskiego. Co prawda może się wydawać, że taki okres czasu to niedługo, ale było to wystarczająco na wiele różnorodnych lekcji z różnych obszarów języka. Podczas nauki w oddziale dwujęzycznym mogłem rozwijać się w zakresie gramatyki, ale także słownictwa m.in. dzięki przedmiotom prowadzonym w języku angielskim: matematyce, biologii oraz historii. Dwujęzyczność może być nie dla każdego, ale jeśli lubisz języki i chcesz rozwijać swoje umiejętności w nich, to oddział dwujęzyczny jest dla ciebie. Ja ani przez chwilę nie żałowałem i nie żałuję swojej decyzji i postanowiłem kontynuować moją przygodę z dwujęzycznością w liceum naszej szkoły.

Kacper Maszkowski

Dwa lata mogą nie wydawać się dużą ilością czasu, ale właśnie te dwa lata spędzone w oddziale dwujęzycznym w podstawówce Małego Księcia pozwoliły mi znacząco poprawić moje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Codzienne lekcje prowadzone przez najlepszych nauczycieli z regionu pozwoliły mi na jednoczesną naukę nowych elementów języka oraz ćwiczenie i doszlifowywanie już posiadanej wiedzy. Nie mogę zarekomendować dwujęzyczności każdemu, ale jeżeli chcesz poprawić swój angielski i przy okazji zawrzeć międzynarodowe znajomości poprzez udział w wymianach i Erazmusie, dwujęzyczność to najlepszy wybór. Ja zdecydowałem się kontynuować naukę w oddziale dwujęzycznym w liceum Małego Księcia i nie żałuję tej decyzji.
Kacper Maszkowski

Jagoda i Gabrysia

Po zaledwie dwóch latach uczęszczania do Szkoły Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi zauważyłyśmy jak ogromne postępy zrobiłyśmy w posługiwaniu się językiem angielskim. Dzięki praktycznym zajęciom skupiającym się na mówieniu przełamałyśmy blokadę językową. Duża ilość godzin pozwoliła nam opanować również gramatykę oraz stylistykę do poziomu swobodnego wypowiadania się bez większych problemów komunikacyjnych. Dwujęzyczność otworzyła nam oczy na inne kultury, nawet ze strony praktycznej, biorąc za przykład wycieczkę do Londynu z 2019 roku. Myślimy jednak, że najważniejszą częścią nauki była współpraca, na którą położony został duży nacisk. Jeśli lubisz języki, skorzystaj z okazji i ucz się w oddziale dwujęzycznym w naszej szkole. My nie żałujemy tej decyzji, a naszą przygodę z dwujęzycznością kontynuujemy w liceum naszej szkoły!
Gabriela Półgrabia
Jagoda Koczwara - Szuba