Liceum

ZDANIEM NASZYCH ABSOLWENTÓW

Kacper Maszkowski

Dwa lata mogą nie wydawać się dużą ilością czasu, ale właśnie te dwa lata spędzone w oddziale dwujęzycznym w podstawówce Małego Księcia pozwoliły mi znacząco poprawić moje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Codzienne lekcje prowadzone przez najlepszych nauczycieli z regionu pozwoliły mi na jednoczesną naukę nowych elementów języka oraz ćwiczenie i doszlifowywanie już posiadanej wiedzy. Nie mogę zarekomendować dwujęzyczności każdemu, ale jeżeli chcesz poprawić swój angielski i przy okazji zawrzeć międzynarodowe znajomości poprzez udział w wymianach i Erazmusie, dwujęzyczność to najlepszy wybór. Ja zdecydowałem się kontynuować naukę w oddziale dwujęzycznym w liceum Małego Księcia i nie żałuję tej decyzji.
Kacper Maszkowski  

Jagoda i Gabrysia

Po zaledwie dwóch latach uczęszczania do Szkoły Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi zauważyłyśmy jak ogromne postępy zrobiłyśmy w posługiwaniu się językiem angielskim. Dzięki praktycznym zajęciom skupiającym się na mówieniu przełamałyśmy blokadę językową. Duża ilość godzin pozwoliła nam opanować również gramatykę oraz stylistykę do poziomu swobodnego wypowiadania się bez większych problemów komunikacyjnych. Dwujęzyczność otworzyła nam oczy na inne kultury, nawet ze strony praktycznej, biorąc za przykład wycieczkę do Londynu z 2019 roku. Myślimy jednak, że najważniejszą częścią nauki była współpraca, na którą położony został duży nacisk. Jeśli lubisz języki, skorzystaj z okazji i ucz się w oddziale dwujęzycznym w naszej szkole. My nie żałujemy tej decyzji, a naszą przygodę z dwujęzycznością kontynuujemy w liceum naszej szkoły!
Gabriela Półgrabia
Jagoda Koczwara - Szuba