Uks junior

UKS ,,JUNIOR” TARNOBRZEG

UKS ,,Junior” Tarnobrzeg działający przy Zespole Szkół Społecznych nr 2, ul. Kochanowskiego 3, 39-400 Tarnobrzeg.
UKS ,,Junior” Tarnobrzeg powstał w 2010 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego.

Aktualny skład zarządu klubu
Prezes: Robert Chmiel
Sekretarz : Wojciech Marciniak
Członkowie: Aleksandra Dąbrowska, Rafał Kodyra

Kadra trenerska:
mgr Aleksandra Dąbrowska
mgr Rafał Kodyra

Oferta UKS ,,Junior” Tarnobrzeg
Prowadzenie działalności szkoleniowej – poprzez zajęcia z wyszkoloną kadrą trenerską, która posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowych.
Sprawowanie opieki wychowawczej nad dziećmi i młodzieżą – zajęcia prowadzone są przez nauczycieli/trenerów posiadających wykształcenie pedagogiczne, co pozwala na kompleksową opiekę nad uczniem. Kodeks trenera oraz ucznia stanowi swoisty dekalog, których przestrzeganie jest podstawą wszystkich działań w naszym Klubie.
Klub współdziała z władzami sportowymi państwowymi i samorządowymi – poprzez aktywne uczestnictwo w działaniach władz dotyczących sportu oraz pozyskiwanie dotacji i środków w celu zapewniania dzieciom jak najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Zadanie realizowane:

W roku szkolnym 2019/2020 przystąpiliśmy do projektu sportowo – rekreacyjnego dofinansowanego przez MSiT Program ,,Klub” edycja 2020. Z programu otrzymaliśmy 15.000 zł, który jest realizowany od dnia 02.01.2020r. do dnia 15.11.2020r. W ramach projektu odbywają się specjalistyczne treningi sportowe dla dzieci i młodzieży, należących do Uczniowskiego Klubu Sportowego Junior Tarnobrzeg z następujących dyscyplin sportowych:

• piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
  • koszykówka dziewcząt i chłopców
  • unihokej chłopców
  • kolarstwo MTB

- obóz rowerowy MTB „Bike Camp” dla uczniów ZS nr 2 w Tarnobrzegu o średnim poziomie zaawansowania. Obóz rowerowy odbył się w miejscowości Bystre k/Baligrodu w dniach 21.09.2020r. – 25.09.2020r.

Obóz miał charakter szkolenia doskonalącego kluczowe aspekty jazdy rowerem w terenie. Oprócz szkolenia w programie obozu odbyły się warsztaty fotografii sportowej, gry terenowe, warsztaty kulinarne z biesiadowaniem przy ognisku.