GABRIEL SIUZDAK kl. VIII b

Konkursy kuratoryjne - wspomnienia rodziców i uczniów

LAUREAT konkursu przedmiotowego z języka francuskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Opiekun: Małgorzata Bukowska

UCZEŃ

1. Proces zostania laureatem jest dosyć prosty. Zanim zostałem laureatem, musiałem jedynie zgłosić się do uczestnictwa i przejść trzy etapy zgodnie z wymaganiami punktowymi. Przygotowania nie były wyjątkowo trudne: znając biegle język francuski, nie musiałem uczyć się gramatyki. Pozostała mi do nauki kultura, której poświęciłem dużo czasu. Moją metodą nauki było zapamiętywanie rzeczy, które sprawiały mi trudności. Przede wszystkim bardzo dużo czytałem.   2.Konkurs był pozornie prosty. W dwóch pierwszych etapach, uczestnicy musieli się spotkać przed salą i wykonać zadania z arkusza. Etap wojewódzki był bardziej wymagający. Przygotowania były dłuższe, a sam konkurs był pisany w obcym dla mnie otoczeniu.
  2. Rola nauczyciela była bardzo ważna dla mnie. Otrzymywałem dużo dobrych rad, jak i materiału w postaci książek, aby jak najlepiej napisać konkurs.
  3. Jeżeli zastanawiacie się nad udziałem w jakichkolwiek konkursach, weźcie udział bez żadnych zastanowień. Język francuski nie był jedynym przedmiotem, w którym brałem udział; inne konkursy nie zakończyły się dla mnie wygraną, lecz warto było spróbować. Najważniejsze jest to, aby nigdy się nie poddawać i iść do przodu, bez względu na przeszkody.
  4. Najbardziej interesują mnie dyscypliny sportowe. Kiedy mam wolną chwilę od nauki, wykorzystuje ją do intensywnych treningów.
  5. Uważam, że Mały Książę to bardzo dobry wybór. Każdy wzajemnie się szanuje, uczniowie są bardzo koleżeńscy, a nauczyciele bardzo pomocni i sympatyczni. Szkoła ta pomogła mi w uzyskaniu większego poziomu nauki i w zapoznaniu się z wieloma dobrymi osobami.

RODZIC

1. Uczestnictwo syna w konkursach bardzo nas ucieszyło jako rodziców, zwłaszcza iż sam podjął decyzję udziału i sprawdzenia swojej wiedzy. Przygotowania przebiegły spokojnie, bez presji  na syna, który jest sumienny i lubi się uczyć.
  2. Każdy konkurs i udział w nim naszego dziecka wzbogaca go i kształtuje. Dziecko dorasta do odpowiedzialności, idzie do przodu, uczy się na dalsze lata życia i nauki jak przygotować się na stres, emocje i wygraną lub przegraną.
  3. Nasza opinia o szkole jest bardzo pozytywna. Jesteśmy zadowoleni z nauki syna w placówce. Poziom nauczania jest wysoki, co widać po świetnych wynikach. Dyrekcja jak i grono pedagogiczne bez zarzutów dbają o relacje z uczniami jak i rodzicami. Bardzo polecamy.