SPORT JEST BARDZO WAŻNYM ELEMENTEM DZIAŁALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY.
Nasze zajęcia wynikające z planu lekcji odbywają się na sali gimnastycznej należącej do naszego Zespołu Szkół. Wiele aktywności podejmujemy w formie rekreacji poza budynkiem sali gimnastycznej i poza obligatoryjnym planem lekcji.

Narty

Nasze obozy narciarskie to tradycja sięgająca początków istnienia szkoły. Co roku, w drugim tygodniu stycznia chętni uczniowie wyjeżdżają na białą szkołę. Trenujemy od świtu w małych grupach pod okiem trenerów. Doskonalimy technikę jazdy na nartach i na snowboardzie. Wyjeżdżają dzieci z naszej szkoły podstawowej i młodzież z liceum, więc starsi muszą się trochę opiekować młodszymi. Wieczorami wychodzimy na łyżwy i na basen w gorących źródłach.

PŁYWANIE

W klasach młodszych 1-3 nauka pływania odbywa się 2 razy w tygodniu. W klasach 4-8 na pływania uczymy się podczas jednej godziny tygodniowo.  W soboty możemy przyjść na pływalnię bezpłatnie z całą rodziną dla rekreacji i w celu indywidualnego treningu. Pływania uczy nas pani Aleksandra Dąbrowska.

YOGA

Zajęcia prowadzone są, podobnie jak pływanie jako trzecia godzina wychowania fizycznego. Prowadzi je pani Aleksandra Dąbrowska.

Szachy

Sekcję szachów prowadzi pan Grzegorz Machnik. Uczniowie spotykają po lekcjach, wyjeżdżają na turnieje. Umieściliśmy również stoliki szachowe na zewnątrz by można było rozgrywać partie czekając na rodziców.