O programie

W autorski sposób podchodzimy do nauczania informatyki. Zajęcia z komputerami odbywają się dwa razy w tygodniu. Pierwsza godzina poświęcona jest na realizację standardowych treści informatycznych a druga na naukę programowania i robotykę. W Małym Księciu zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nasi uczniowie będą wkraczać w zawodową rzeczywistość, która będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiejsza. Dlatego właśnie postanowiliśmy we współpracy z firmą Lego wdrożyć do naszego obowiązkowego programu nauczania naukę programowania połączoną z robotyką. Robotyka to interdyscyplinarny kierunek badań łączący zagadnienia inżynierii mechanicznejelektrotechnikiautomatyki i informatyki którego celem jest tworzenie robotów, w tym sterowanie ich ruchem. Domeną robotyki są również rozważania nad sztuczną inteligencją.
W naszej szkole będziemy zapoznawać uczniów z podstawami robotyki, programowania, które w przyszłości zapewni im lepszy dostęp do atrakcyjnych miejsc pracy.