Liceum

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność w naszej szkole podstawowej to wstęp do dwujęzyczności w naszym liceum.   

Oddział dwujęzyczny w klasie VII 

Drogi szóstoklasisto! To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Lubisz język angielski, a nauka tego języka sprawia Ci przyjemność? Chciałbyś rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne? Masz dobrą pamięć, jesteś ciekawy świata? Chcesz swobodnie posługiwać się językiem obcym? Oddział dwujęzyczny jest dla CIEBIE!
Ogłaszamy nabór uzupełniający do oddziału dwujęzycznego do klasy VII! Mamy jeszcze wolne miejsca. Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce Działalność – Dwujęzyczność, a poniższy link do filmiku pokazuje tylko część tego co robimy w oddziale dwujęzycznym w szkole podstawowej i naszym liceum. Zapraszamy do nas!  

Elżbieta Szczesiak
nauczyciel języka angielskiego
koordynator ds. języków obcych  

DLA KOGO? DLACZEGO WARTO?  

Dla kogoś, kto lubi uczyć się języka angielskiego. Dla kogoś kto ma predyspozycje do nauki języków obcych. Dla kogoś kto chce korzystać z bogatych źródeł wiedzy i kultury - a przecież 800 milionów użytkowników Internetu posługuje się językiem angielskim… W oddziale dwujęzycznym doskonalimy umiejętności komunikacyjne, wdrażamy do nabywania odwagi i naturalnej swobody w kontaktach międzynarodowych. 

Oddział dwujęzyczny naszej szkoły podstawowej ułatwia dalszy rozwój w oddziale dwujęzycznym naszego liceum ogólnokształcącego … a później studia i rozwój zawodowy.   

NA CZYM POLEGA NAUKA W ODDZIALE DWUJĘZYCZNYM?   

Praktyczna nauka języka angielskiego realizowana jest w zwiększonym wymiarze godzin – 6 godzin tygodniowo, w tym również podczas zajęć z native speakerem. Oprócz powyższych zajęć uczniowie uczęszczają na lekcje matematyki, biologii, historii oraz informatyki wykładane w języku angielskim. Zajęcia z powyższych przedmiotów prowadzone są również w języku polskim.  

WARUNKI PRZYJĘCIA  

Do pobrania:
Przykładowy test do oddziału dwujęzycznego, język angielski, sp >>

Przykładowy test predyspozycji językowych, język polski, sp >>

Sprawdzian kompetencji składa się z:
a) części pisemnej – test kompetencji językowych w języku polskim oraz test leksykalno- gramatyczny w języku angielskim,
b) części ustnej w języku angielskim.
Część pisemna i ustna w języku angielskim opiera się o podstawę programową dla klas 1 - 6 szkoły podstawowej.