Liceum

Innowacje 2022/23

Innowacje z Nikolą Teslą

Każdy z nas odbiera świat inaczej. Mamy różne filtry, bodźce i doświadczenia. W związku z tym wszyscy zachowujemy się inaczej – każdy ma swoją mapę rzeczywistości. Narzędziem do zrozumienia swoich ograniczeń jest poznanie mapy drugiego człowieka, w czym niezawodne są techniki NLP. Wykorzystaliśmy je z klasą 5b w ramach Innowacji MK, podczas których modelowaliśmy osobę Nikoli Tesli. Do współpracy zaprosiliśmy  dzieci z „zerówki" i wraz z nimi przekonaliśmy się, że jeśli ktoś jest w czymś dobry, to jego umiejętności można zmodelować i rozpocząć swoją drogę do sukcesu.

Mariola Świąder, Piotr Bednarski

Innowacje MK z geniuszem

20 października 2022 r. klasa 5a rozpoczęła serię spotkań w ramach Innowacji MK pod hasłem „Jak efektywnie się uczyć? Techniki i narzędzia NLP”. Uczniowie modelowali postać Nikoli Tesli, aby zrozumieć i odwzorować sukces wielkiego geniusza. Programowanie neurolingwistyczne uczy, że ciało i umysł i to, co mówimy oddziałują razem tworząc nasze postrzeganie świata – naszą mapę. Można ją zmieniać za pomocą technik NLP. Podczas Innowacji MK nie zabrakło „dotykania” nauki i spotkań ze sztuką. Dziękujemy uczniom klasy 5a za wielkie zaangażowanie podczas naszych innowacyjnych działań. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zespół ds. Innowacji Mariola Świąder, Piotr Bednarski