Warszawska przygoda

Uczniowie klas 6-8 przez trzy dni pobytu na zielonej szkole zwiedzali stolicę. Wizyta w Łazienkach rozpoczęła warszawską przygodę. Wielkie emocje wzbudziło zwiedzanie Stadionu Narodowego. Pierwszy dzień zakończył spacer Traktem Królewskim. Kolejny to spotkanie z nauką – byliśmy w Bibliotece Uniwersyteckiej UW, Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Niezapomnianą chwilą była ta w Muzeum Narodowym, kiedy oglądaliśmy słynną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki. Poznaliśmy również kawałek nieznanej historii w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Ostatni dzień skłonił nas do refleksji – wędrowaliśmy trasą Szarych Szeregów razem z bohaterami książki „Kamienie na szaniec”. Bawiliśmy się bardzo dobrze. Były to niezapomniane chwile.