Projekt „Bohater Tygodnia”

Uczniowie klas drugich realizują projekt o nazwie „Bohater tygodnia”. Najważniejszym jego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych. Chcemy, aby dzieci zwróciły uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki, aby dostrzegły różnorodność grupy klasowej i wzbogaciły swoje umiejętności komunikacji oraz rozbudziły motywację do rozwijania zainteresowań. Każdy Bohater przez cały tydzień ma okazję do zaprezentowania swojej osoby, przyniesienia ulubionych zabawek i pamiątek, a w wybrany dzień w towarzystwie rodziców opowiedzenia o sobie i świętowania urodzin w gronie rówieśników. Dzięki temu projektowi dzieci uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, a zarazem szanować ludzi bez względu na różnice w wyglądzie, poglądach, przekonaniach, itp. Uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania uczuć innym osobom. Oczywiście temu wszystkiemu towarzyszy dobra zabawa i mnóstwo niespodzianek!