FINALIŚCI PONADWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GG ROBOT 2024

Nasi Finaliści  ponadwojewódzkiego, tematycznego Konkursu GG Robot 2024 „Mikrokosmos”, który odbył się w kwietniu tego roku – zorganizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty to uczniowie klasy siódmej: Antoni Koralewski, Filip Baj, Filip Fudali, Franciszek Ciach oraz Anatol Kotula. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pan Michał Kołodziej. Konkurs składał sie z kilku etapów.

Polegał na zbudowaniu i zaprojektowaniu własnego robota do określonych zadań. Zdobyli oni tytuł finalisty zajmując tym samym zaszczytne 9 miejsce, pokonując 80 drużyn z całej Polski! Punktowana też była dokumentacja wykonywanego projektu robota oraz programu, prezentacja własnego pomysłu za którą nasi uczniowi zdobyli maksymalną ilość punktów i w tej kategorii zajęli pierwsze miejsce.