Dzień Patrona

Dzień Patrona to czas, kiedy chcieliśmy nie tylko przypomnieć o istnieniu złotowłosego, tajemniczego chłopca z planetki B612, ale także opowiedzieć  całej społeczności szkolnej o kimś, kto napisał o nim książkę. Bohaterem dzisiejszego dnia  był Antoine de Saint-Exupery. Ten słynny pisarz nigdy nie poddawał się w dążeniu do celu  i nie bał się spełniać marzeń. O tym, jak ważne jest spełnianie marzeń zaśpiewały nasze koleżanki z grupy wokalnej Nowe Brzmienie.

Filip Józwik  w swojej prezentacji opowiedział o niezwykłym człowieku, marzycielu.  Dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się dużo o życiu pisarza-pilota.

W dalszej części naszego spotkania mieliśmy możliwość rozmowy z naszym niezwykłym gościem Panem Jakubem Wolakiem. Topilot turystyczny, który szkoli się, aby zdobyć licencję zawodową. Jest studentem na kierunku  Lotnictwo i Kosmonautyka.  Jego specjalizacją jest awionika, czyli wszystkie systemy nawigacji, łączności, sterowania samolotem.  Nasz gość zajmuje się projektowaniem systemów zarządzania i sterowania samolotami. Latać zaczął od 16. roku życia.

Przeprowadzony dziś wywiad  pozwolił nam wszystkim poznać różne tajniki lotnictwa.

Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi za czas poświęcony na rozmowę z nami!

W końcowej części spotkania  przywitaliśmy się z uczestnikami Konkursu Literackiego „Fanfik. Mały Książę jakiego nie znamy”. Oto lista nagrodzonych:

1 miejsce: Anna Podyma ze SP nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu

2 miejsce ex aequo:

Kaja Romańczuk –  Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim

Szymon Jagusztyn –  Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia  w Tarnobrzegu

3 miejsce  ex aequo:

Gabriela Jabłońska – SP nr 10 im. Janusza Korczaka  w Tarnobrzegu

Wiktor Hudela –  Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia  w Tarnobrzegu

Wyróżnienia:

Zlata Antsyferova – SP nr 3 im. A. Freyera w Tarnobrzegu

Emilia Bożek – SP nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu.

Inni uczestnicy konkursu:

Emilia Wróbel, Filip NapieraczWeronika SzczyptaAleksandra Ostrowska  i  Ewa Paszko –  ze SP nr 10,

Filip Józwik ze SSP z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia,

Izabela Pruś  uczennica Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Wszystkim Wam gratulujemy!

Dziękujemy przewodniczącej Komisji Artystycznej, Pani Ewie Wicherskiej, za przybycie do naszej szkoły!

Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzących dzisiejsze spotkanie – dziękujemy: Dobrawie Czech i Maksymilianowi Polakowskiemu!

Wszystkim życzymy udanego Dnia Patrona!