Wycieczka do „Madejówki”

Roześmianą i gwarną gromadką najmłodsi uczniowie MK wybrali się do „Madejówki” w Obojnej, by wspólnie kultywować tradycje bożonarodzeniowe.

Podczas spotkania ze starymi zwyczajami piekli i ozdabiali pierniczkowe ciasteczka, odwiedzili w stajenkach i nakarmili zwierzęta gospodarskie, rozmawiali o tym, jak obchodzono dawniej Boże Narodzenie w różnych regionach Polski. Na koniec wizyty w „Madejówce”, ku wielkiej uciesze dzieci (i dorosłych także ) przybył z gromkim okrzykiem „Ho, ho, ho” sam św. Mikołaj!  Każdy miał możliwość przywitania się i zamienienia kilku słów z dobrodusznym, cierpliwym Staruszkiem. W podziękowaniu za podarki wszyscy donośnie zaśpiewali o pędzących saniach, o dziecięcych marzeniach   i o tym, jak bardzo kochają świąteczny czas. Na dzisiejszą, zaczarowaną noc, uczniowie klas młodszych życzą całej społeczności MK, wspaniałych mikołajowych prezentów!!!