Sprzątanie Świata 2022

W piątek 23 września 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w 29. edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia” pod hasłem: Wszystkie śmieci są nasze.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Tego dnia uczniowie klas 8a i 8b wraz z nauczycielami wyruszyli do pobliskiego Parku w celu sprzątania. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko.

Zeszłoroczna Akcja grubymi zgłoskami zapisała się w historii polskiej edycji Clean Up The World jako ta, w której pokazaliśmy, że razem możemy naprawdę wiele! 312 891 uczestników odciążyło przyrodę, zbierając w sumie 442 tony śmieci. I choć ilość zebranych z natury odpadów jest imponująca, to ta pierwsza liczba cieszy najbardziej. Od wschodu do zachodu, od Helu po Tatry kolejne sztaby dołączały do Akcji, pokazując tym samym, jak wielu z nas zależy na tym, aby nasza najbliższa okolica była po prostu czysta i wolna od śmieci.