ZIELONA SZKOŁA KLAS PIERWSZYCH

Zielono nam, czyli klasy 1a i 1b na „zielonej szkole”.

Zielona szkoła to wydarzenie, na które nasi pierwszoklasiści czekali cały rok. Trzydniowy pobyt w Siedlisku Janczar w Pstrągowej zapisał się w ich sercach i umysłach jako wyjątkowa przygoda, był też lekcją samodzielności i odpowiedzialności.  Najrozmaitsze aktywności zajmowały uczestnikom wyjazdu czas od świtu do zmierzchu i wymagały niemałego zaangażowania. Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich „Jak w ulu”.  Dzieci miały okazję zrobienia naturalnej świecy lub zasmakowania różnych miodów, a popołudniu spędzali czas kreatywnie na warsztatach rękodzielniczych. Kolejne dni to między innymi wspaniałe zajęcia w stadninie koni Janczar, warsztaty z motylami, warsztaty pieczenia chleba i przejazd bryczką.  Oczywiście nie zabrakło czasu na gry, zabawy integracyjne i na leniuchowanie w pięknych okolicznościach przyrody. W drodze powrotnej odwiedzili skansen w Kolbuszowej, aby poznać piękno polskiej kultury Lasowiaków.

Dni spędzone w Siedlisku dzięki cudownej naturze, wspaniałej atmosferze, przepysznym i zdrowym posiłkom, miały moc terapeutyczną. Wszyscy wrócili z nową energią, plecakami pełnymi wrażeń i uśmiechem na twarzy.