previous arrow
next arrow
Slider

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU KLASY 4-8

Wpływ pandemiii COVID-19 na zdrowie dzieci w województwie podkarpackim – ankieta dla rodziców oraz uczniów.

Wpływ pandemiii COVID-19 na zdrowie dzieci w województwie podkarpackim
https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/wplyw-pandemiii-covid-19-na-zdrowie-dzieci-w-wojewodztwie-podkarpackim/

W ramach działalności naukowej w Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zespól składający się z Pana Prof. dr hab. n. med. Sławomira Sneli, mgr Agnieszki Jarmuziewicz oraz lek. Doroty Hanf-Osetek opracowuje dane dotyczące wpływu pandemiii COVID-19 na zdrowie dzieci w województwie podkarpackim. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Dyrektorów szkół podstawowych na terenie województwa podkarpackiego o uzupełnienie ankiet badawczych dotyczących stanu zdrowia uczniów w klasach 1-4 i 5-8.

Ankiety te mają za zadanie wyłapanie anomalii dotyczących zmian w obrębie kręgosłupa (skrzywienia, wady postawy) oraz kończyn dolnych (kolana koślawe, szpotawe) w szczególności zaobserwowanych przez rodziców (w klasach 1-4), jak również samych badanych (klasy 5-8), do których mogło dojść w trakcie ostatniego roku trwania pandemii COVID-19.

Uzupełnienie tych ankiet miałoby odbyć się drogą elektroniczną. W klasach 1-4 ankiety te wypełnialiby rodzice, natomiast w klasach 5-8 proponujemy, aby młodzież wypełniła ankiety. Termin badań czerwiec 2021.
Badania te nie tylko stanowią potrzebny materiał badawczy, ale dla biorących w nich udział uczniów pozwolą na łatwiejsze i szybsze dotarcie do specjalistów.
Zespół badawczy oferuje sprawną konsultacje z lekarzem ortopedą jak również fizjoterapeutą w razie niepokojących objawów dotyczących stanu zdrowia.

W razie pytań ze strony rodziców, opiekunów prawnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 795533940 bądź też drogą mailową na adres ajarmuziewicz@univ.rzeszow.pl, oraz w celu rejestracji pacjentów do specjalisty fizjoterapii, natomiast na numer 794357457 lub mail dorotahanf@gmail.com celem rejestracji do specjalisty ortopedii dziecięcej lek. Doroty Hanf-Osetek.

KLASA 1-4 ( prośba o wypełnienie przez rodzica )
https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=PW7PUrYcZEK4KLytfBqyasao40Dt0gBLt1Rdbx-ob1FUMVhTQTJBOEJKOVUxTkxUWExMS0w4RUhDSC4u&fbclid=IwAR1ouMal-RQY87LgLq_7w9t0x3-sNODhx3bI7n0zTRVpatiFAIuYKa1Xq4Y

KLASA 5-8
https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=PW7PUrYcZEK4KLytfBqyasao40Dt0gBLt1Rdbx-ob1FURTVMR0RRUEg2Wk1ISFVBTlQ5NFRaNjBKVi4u&fbclid=IwAR1diSn9fsO2FxUeUI4WugKceCvhwjz3hw_yNRDbNigQiqrL_YW3RY2zb3s