Laureaci Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”

Wspaniałym wynikiem zakończyła się XX jubileuszowa edycja Konkursu Recytatorskiego, który

swym zasięgiem obejmował: ziemski powiat tarnobrzeski i miasto Tarnobrzeg.

Spotkanie zorganizował Tarnobrzeski Dom Kultury.

Stanisław Wilczyński został laureatem wśród uczniów klas IV-VI (II kategoria wiekowa). Staś               brawurowo  wyrecytował wiersz Jana Brzechwy pt. „Włos”! Jego głosowa interpretacja tekstu zostanie na długo w pamięci.

Hanna Czarnecka została laureatką w III kategorii wiekowej (klasy VII-VIII). Hania                             w niezwykły sposób ukazała aktualność  utworu Ludwika Jerzego Kerna pt. „Śmierć w kręgu rodziny”! Jej wrażliwość artystyczna ujęła wszystkich słuchaczy.

Wyróżnienie w półfinałach za piękną recytację zdobyli również inni uczniowie klas szóstych: Maria Śnieżek i Nikodem Kraska.

Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w tym konkursie! Byliście świetni!

Anna Duma

nauczycielka języka polskiego