×

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2020/21


I nie zapominajcie, tego co powiedziałam, że „gdy nie ma odwagi wszystkie inne przymioty są bez znaczenia”. Pani dyrektor Iza, wspominała Waszą życzliwość – niech Wam towarzyszy przez całe życie, pielęgnujcie ją i zarażajcie nią innych. Wychowawca klasy IIIa – pan Piotr w opowieści o wymiętolonym banknocie zapewniał Was, że nie zatracicie swojej wartości choćby nie wiem co się stało. A pani Justyna, wychowawczyni klasy IIIb wspominając Gombrowicza, przestrzegała przed formą… Przewodniczący SU, Kuba życzył Wam sukcesów… Ale najważniejsze były Wasze słowa. Nie sposób ich tu wszystkich przytoczyć. Wiedzcie, że mają dla nas wyjątkową wartość. Zapamiętamy je. Co do jednego. Zarówno to, że MK był dla Was drugim domem, jak to z czego zwierzył się Grześ  …. I że nie żałujecie, że wybraliście nasze liceum (a przecież niektórzy z Was są z nami od zerówki). I trzymamy Was za słowo – że będziecie nas odwiedzać i opowiadać co robicie. Jesteśmy tego bardzo ciekawi. Zawsze na Was czekamy. Odebraliście świadectwa i idziecie prosto w świat, w swoje własne marzenia. Jeszcze tylko matura i już! Otwiera się nowy rozdział, nowa droga przed Wami. Będziemy tęsknić, za wyjątkowym rocznikiem. Za wyjątkowymi ludźmi… Wnieśliście do naszego liceum jeszcze więcej życzliwości, która zawsze w połączeniu z ambicją naszych uczniów tworzy ideę Małego Księcia. Daje przykład kolejnym rocznikom MK. I dlatego Ci, którzy przychodzą do klas pierwszych mówią, że nie wiedzieli, „że może być tak fajnie”. Dziękujemy Wam za Waszą obecność, gratulujemy sukcesów naukowych, życzymy szczęścia na maturze, ale jesteśmy o Was spokojni… Wiemy jak dużą pracę wykonaliście pomimo tak wielu trudności, które przyniosło życie. Dacie sobie radę – wyspanie, jedzenie i oddech – pamiętajcie! a.w.