Liceum

Innowacje w mk

Innowacje MK to program zajęć międzyprzedmiotowych w odmiennej niż dotychczas formie. Realizowany jest od 2018 r. pod patronatem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i skierowany jest do uczniów klas I – IV szkoły podstawowej.   

Celem innowacji jest jak najlepiej przygotować dzieci do rzeczywistości, której my, dorośli, jeszcze nie znamy. Dzieci potrzebują sposobów radzenia sobie z informacjami, tworzenia powiązań, dostrzegania zasad, odnoszenia się do własnych doświadczeń i odrębności. Dlatego nasze działania skierowane są na rozumienie świata, a nie uczenie się go na pamięć.   

W naszej pracy stosujemy metodę STEAM, czyli nowy model edukacji, który łączy sztukę z przedmiotami ścisłymi.

INNOWACJE 2021 / 2022

Innowacyjna podróż klasy 6b

Wiedeń, Wenecja, Padwa, Werona, Rzym – to tylko część miast, które zwiedzili uczniowie klasy 6b w ramach Innowacji MK pod hasłem „Jak efektywnie się uczyć?”. To była wspólna podróż z Walerią i Feliksem Tarnowskimi, którzy na początku XIX w. zwiedzali Europę. Szóstoklasiści stworzyli makietę 3D, umieszczając na niej najważniejsze budowle z trasy sławnej pary. Techniki i narzędzia NLP pozwoliły dzieciom spojrzeć na Walerię i Feliksa z różnych stron. – Podobało mi się to, że mogłam nauczyć się czegoś nowego w całkiem inny niż dotychczas sposób – mówi Lenka, uczestniczka projektu. 


Mariola Świąder, Piotr Bednarski