Historia Szkoły

Kilka lat temu kilkoro mądrych ludzi z gatunku tych, co to chcą od życia więcej niż im ono za darmo daje, wpadło na genialny, a wydawałoby się że oczywisty pomysł. Postanowili bowiem zapewnić własnym dzieciom porządne wykształcenie. Takie, dzięki któremu nie tylko posiadałyby one wiedzę merytoryczną, ale również byłyby przekonane o swojej wartości i bez kompleksów wchodziły w dorosły świat. Narzędziem, które pozwoliło im zrealizować swoją wizję okazała się nasza szkoła. Powołali ją do życia, znaleźli dla niej miejsce, gdzie mogła rosnąć i rozwijać się i namówili swoich znajomych by wzięli udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu czyli… by zapisali do niej swoje dzieci. I tak istnieje już 20 lat.

Przedstawiamy kilka ważnych dat:

• 1 września 1992 r. – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr1 rozpoczyna działalność edukacyjną
    po wcześniejszym uzyskaniu od Kuratora Oświaty w Tarnobrzegu uprawnień szkoły publicznej;
  • Siedziba szkoły: Tarnobrzeg, ul. Marii Dąbrowskiej 15;
  • Dyrektor szkoły: mgr Janina Janiszewska;
  • wakacje 1993 r. – przeprowadzka na ulicę Sikorskiego 4;
  • 1 września 1993 r. – stanowisko dyrektora obejmuje mgr Elżbieta Kamińska;
  • 1 września 1998 r. – stanowisko dyrektora obejmuje mgr Anita Woźniak;
  • 1 września 1999 r. – utworzenie II Społecznego Gimnazjum na bazie szkoły podstawowej;
  • 13 kwietnia 2003 r. – nadanie imienia Małego Księcia obydwu szkołom.
    W języku potocznym przyjmuje się nazwa szkoły  uwzględniająca obydwie placówki:
    Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.
  • 15 marca 2002 r. – pozytywna opinia Zarządu Miasta Tarnobrzega w sprawie użyczenia budynku przy ulicy Kochanowskiego 3;
  • 1 września 2003 r. – rozpoczęcie nauki w nowoczesnej i nowej szkole;
  • 1 września 2005 r. – oddano do użytku dobudowane nowe skrzydło z czterema dodatkowymi klasami;
  • 1 września 2006 r. – oddano do użytku kolejne skrzydło z czterema dodatkowymi klasami;
  • 1 września 2007 r. – podzielono klasy w nowym skrzydle oraz oddano do użytku drugą pracownię komputerową.
  • 1 września 2008 r. – otworzono Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia

Wraz z gronem Pedagogicznym pracuję w miejscu, gdzie nie jest najważniejszy papier i wciąż nowe segregatory ale człowiek, jego umiejętności i osobowość, którą emanuje na innych.

I coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że w tych trudnych czasach w których żyjemy, jedyną pewną i trwałą inwestycją jaką można przeprowadzić w życiu, jest zapewnienie własnemu dziecku dobrego wykształcenia.

Bardzo bym chciała, aby w przyszłości nasi uczniowie byli nie tylko mądrymi „dorosłymi”, dobrze zarabiającymi w pasjonującej ich pracy.  Chciałabym… aby również byli dla siebie dobrzy, by umieli się śmiać i cieszyć z byle czego, zaglądać w miejsca które są niewidoczne dla oczu…i tego im życzę na całe dorosłe życie…

Dyrektor – Anita Woźniak