previous arrow
next arrow
Slider

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU KLASY 4-8

„Dzień Innowacji” z Leonardem

Geniusz łączący sztukę z przedmiotami ścisłymi. Malarz, naukowiec i inżynier. Z pasją prowadzący badania nad anatomią człowieka, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią, sztuką projektowania. Leonardo da Vinci. Jeden z najbardziej kreatywnych umysłów w dziejach ludzkości. Dzięki jego dorobkowi mamy przykład, jak uważna obserwacja świata, nieposkromiona ciekawość i gotowość do eksperymentowania prowadzą do pomnożenia ludzkiej wiedzy. Kim był? Jak pracował? Jak się zachowywał ? Jakie cechy charakteru pozwoliły mu odnieść sukces? Przykład Leonarda da Vinci wskaże nam, w jaki sposób ludzie się wyróżniają i jak używać tych wzorców, by uzyskać podobny wynik do modelu. Dzięki NLP dzieci uczą się, jak się uczyć. Jak patrzeć na świat zewnętrzny, aby widzieć, słyszeć i odczuwać, jak inni ludzie. Zaczynają myśleć, w jaki sposób zastosować w życiu wiedzę i umiejętności, których nauczyły się podczas zajęć. „Jedną z umiejętności robienia czegoś dobrze, jest fakt, że się o tym nie myśli” – ta zasada NLP jest naszą myślą przewodnią podczas „Dnia Innowacji”, który odbędzie się 19 października w klasie 4b.

Mariola Świąder