previous arrow
next arrow
Slider

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU KLASY 4-8

W poszukiwaniu rzetelnych informacji

Zmiany klimatyczne dzieją się na naszych oczach, tylko nie zawsze chcemy je widzieć. W ramach Innowacji MK pod hasłem „Mamy oko na klimat” wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru 2000, aby uzyskać rzetelne informacje na temat zmian klimatu. Rzetelność i wiarygodność to pożądane cechy dziennikarza, zwłaszcza w świecie  natłoku  często nieprawdziwych informacji. Będą one nam bardzo potrzebne w pracy Szkolnej Redakcji Klimatycznej, która podjęła walkę z fakenewsami na temat zmian klimatu. Pan Janusz Wepsieć – botanik i miłośnik przyrody mówił nam o wpływie zmian klimatycznych na środowisko: o małej retencji wody, suszy hydrologicznej, wahaniach temperatury, stanach powodziowych, nawałnicach.