previous arrow
next arrow
Slider

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU KLASY 4-8

Andrzejkowe wróżby w klasie IV a

Dnia 26 listopada 2019 w klasie 4 „a” odbyły się andrzejki. Uczniowie bardzo starannie i kreatywnie wywiązali się z powierzonego im zadania, jakim było przygotowanie efektownych wróżb andrzejkowych. Maks i Filip zorganizowali małe pudełka zawierające w środku zabawne przepowiednie, stąd też można było wylosować karteczkę z treścią: będziesz bogaty, będziesz miał w przyszłości mopsa itp. Było dużo śmiechu! Nikodem wymyślił bardzo ciekawą wróżbę polegającą na wysypywaniu wykałaczek przez daną osobę, które układały się w literki mające przypisane proroctwo. Mama Staszka upiekła rogale, w których znajdowały się sentencje np. „ Życie uśmiecha się do Ciebie, więc i Ty uśmiechaj się do życia”. W przygotowanie andrzejkowych wróżb zaangażowały się również: Julia, Marysia, Laura, Milena i Karolina. Nie zabrakło oczywiście przebijania serc i losowego kojarzenia się w pary.

Szymon Jagusztyn
uczeń kl. IV a