MŁODZIEŻ GŁOSUJE !

8 października, odbyły sie w naszej szkole prawybory parlamentarne. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Frekwencja wyniosła 79 %. Nad przebiegiem czuwały dwie komisje wyborcze złożone z uczniów klas pierwszych.

Zwycięstwo przypadło KW Konfederacji Wolność i Niepodległość , który zdobył 27,4 %.
Drugie miejsce zajął KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej otrzymując 26,5 % głosów.
Trzecie miejsce przypadło KW Prawa i Sprawiedliwości, oraz KKW Koalicji Obywatelskiej PO. N i PL Zielonych, zdobyły one po 16,8% głosów.
Wybory były wspaniałą lekcją aktywności demokratycznej. Miejmy nadzieję, że w dorosłym życiu uczestnictwo w wyborach będzie dla nich czymś naturalnym. Będą przecież decydować o swojej przyszłości.

Dziękujemy panu Wojtkowi Stępniowi, nauczycielowi wiedzy o społeczeństwie i historii za zorganizowanie i pomoc młodzieży w przeprowadzeniu tego wydarzenia .
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.